opinie

Jesteśmy pełni uznania za to co zrobił Rafał. Widać ze fotografowanie to Jego pasja , zdjęcia przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, prawdziwa profeska!!! Potrafi uchwycić najpiękniejsze momenty w niezwykły sposób.. a takze „wyciągnąć” piękno ze zwykłych rzeczy. Jest nie tylko ,świetnym profesjonalnym fotografem ale również a może przede wszystkim bardzo miłym i dobrym człowiekiem…współpraca z nim była czysta przyjemnością.. bez stresu i na luzie:) ku naszemu zdziwieniu (bo był strach przed plenerem), to była świetna zabawa .. ale to wszystko zależy od fotografa i jego podejścia aż chciałoby się to zrobić jeszcze raz! Więc już Rafale zapraszamy Cię na nasze Złote Gody!:)Pozdrawiamy i Dziękujemy raz jeszcze!!!!!!!! :)))))to była prawdziwa przyjemność!!!

Agnieszka i Marcin

Opinie

„Istnieją dwa rodzaje fotografów: tacy, którzy komponują zdjęcia, i tacy, którzy je robią. Pierwsi pracują w pracowniach, dla drugich świat jest pracownią.I dla tych nie istnieje zwyczajność każda rzecz w ich życiu może być źródłem inspiracji”.
Rafał, fotograf dla którego świat stał się warsztatem. A my postanowiliśmy wziąć w nim udział. Efekt przerósł Nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu całego wesela jakby nieobecny a jednak był wszędzie tam, gdzie być powinien. Podczas pleneru ślubnego wykazał się niezwykłym sprytem. Do perfekcji opanował wspinanie po rozchwianej drabinie i pucowanie okien (o podłodze nie wspominając). Praca z Nim to super przygoda, a efekty Jego pracy … Sami musicie się przekonać. My już wiemy. Warto było. Dziękujemy z całego serca za wszystko i życzymy samych sukcesów.

Ela i Maciek

Ela i Maciek

Dlaczego Rafał?
Ponieważ jego portfolio mówi samo za siebie. Po zapoznaniu się z jego pracami wiedzieliśmy, że nie chcemy nikogo innego! Do tej pory nie mieliśmy wspólnych znajomych, którzy mogliby go nam polecić. Dziś już wiemy, że znajoma para również korzystała z jego usług – mam nadzieje,że będą równie mocno zachwyceni jak my
Czy warto?
TAK! Po stokroć TAK! Jeśli zależy Wam na niepowtarzalnej pamiątce, zdjęciach rodem z „Vogue”, obrazach które za każdym razem wzruszą, przywołają wspomnienia, po latach przypomną tych których z czasem zabraknie, dzieci które zmienią się w ludzi dorosłych to na prawdę warto!!
p.s. pewnie jak każda panna młoda w sukni ślubnej czułam się jak gwiazda, ale to dzięki Rafałowi mam zdjęcia godne gwiazdy
Jak pracuje?
W trakcie reportażu zakłada czapkę niewidkę i z ukrycia wyłapuje najpiękniejsze i najciekawsze momenty przygotowań i ceremonii. Wydaje się jakby go nie było na sali, nie wchodzi w paradę, nie przeszkadza, za to fotografuje chwile, które warto zatrzymać na zawsze.
Podczas pleneru stara się delikatnie doradzić jak się należy ustawić, relaksuje i sprawia, że czujecie się jak na wycieczce z przyjacielem, cała sztuczność sytuacji gdzieś znika.
Kim my jesteśmy?
Młodym małżeństwem, które jest zachwycone tym jak przebiegło nasze wesele, jakie mamy z niego wspomnienia utrwalone na wspaniałych obrazach, mające nadzieję, że nasze wspólne życie będzie równie piękne jak zdjęcia z jego startu
Dziękujemy i polecamy K&P

Karolina i Piotr

Karolina i Piotr

Wybór fotografa to nie jest łatwa sprawa!! Nasz wybór był strzałem w dziesiątkę!! To, że Rafał jest niesamowitym fotografem nie podlega żadnej dyskusji. Jest profesjonalistą w każdym calu, ale oprócz tego także dobrym człowiekiem, a to też jest WAŻNE.
Dzień ślubu to najważniejszy dzień w Naszym Życiu, a dzięki Rafałowi mamy niesamowitą pamiątkę w postaci przecudnych zdjęć. Nasi znajomi również są pod wrażeniem tego w jaki sposób one powstały, gdyż Rafał choć był uczestnikiem weselu to jednak w trakcie swojej pracy był tak dyskretny, że praktycznie niezauważalny. Muszę również dodać, że przy tym co robi jest również elastyczny i otwarty na propozycje Młodych :).
Jak zauważyłam nie jesteśmy jedyną Parą w dorobku Rafała, która ze względu na jego osobę zmieniła datę ślubu i muszę przyznać NIE ŻAŁUJEMY TEGO i gdybym jeszcze raz miała podjąć decyzje o wyborze fotografa to oczywiście wybrałabym Rafała i choćbym miała nawet przekładać datę ślubu o 5 lat WARTO!!!! Dziękowaliśmy już nie jeden raz, ale nie sposób nie powiedzieć jeszcze raz DZIĘKUJEMY RAFAŁ!!

Magda i Sebastian

Magda i Sebastian

Czas na opinie .Wspólpraca z Rafalem to czysta przyjemnosc. A efekt tej pracy zachwyca i robi niesamowite wrazenie. Z reka na sercu mozemy polecic go kazdemu komu nie tylko zalezy na pieknych zdjeciach ślubnych, ale także na zatrzymaniu i uchwyceniu niepowtarzalnych momentów oraz prawdziwych emocji z tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy za wspaniała pamiątkę dzięki której możemy zawsze powracać do tych wspomień.

Kasia i Adaś

Kasia i Adam

Zamiast ciągnąć dziesięć srok za ogon lepiej robić jedną rzecz, a dobrze. Ta stara jak świat zasada w przypadku Rafała sprawdza się doskonale. Już na pierwszy rzut oka widać, że fotografia ślubna to nie tylko jego zajęcie, za które dostaje pieniądze, a prawdziwa pasja. Pasja, wsparta cudownym usposobieniem, które w tej pracy bardzo pomaga jemu i tym, z którymi pracuje. Rafał to ciepły, serdeczny i bardzo otwarty człowiek. W dodatku sumienny – co obieca jest pewne jak śmierć i podatki. Praca z nim to czysta przyjemność. Zresztą on sam pracuje na weselu tak, że praktycznie go nie widać, za co wielki plus. Wszystko jest później naturalne i prawdziwe – jak w klasycznym reportażu. Od samego początku byliśmy na niego zdecydowani, przede wszystkim ze względu na styl, który bije z jego kadrów. Warto było przekładać dla niego datę ślubu i zainwestować w dobrą kawę, której musiał sporo wypić pracując nad naszymi zdjęciami ;-)Powiedzieć trzeba by wiele, ale jedno na pewno: DZIĘKUJEMY!

Paulina i Arek

Opinie o podstawny.com

Setki wyświetlonych wyników w Google, tysiące odwiedzonych blogów, miliony obejrzanych zdjęć… , aż wkońcu natrafiliśmy na Niego. Jego kadry były tym, czego poszukiwaliśmy a barwy urzekały na każdym zdjęciu … było tylko jedno ale, czy nie jest zajęty w dniu naszego ślubu ? Jak widać nie był 🙂 W owym dniu pokazał, co potrafi 🙂 Wyluzowany, uśmiechnięty pan z aparatem w dłoni 🙂 Efekt – jak zwykle na najwyższym poziomie. Kadry, kolory i perfekcyjny tajming po prostu reeweellaaacjaa 🙂 mamy cudowną pamiątkę na cale życie, którą będziemy mogli się wszystkim chwalić 🙂 DZIĘKUJEMY !!!
Pozdrawiamy

Ola i Artur

Ola i Artur

„Fotografie to kęsy czasu które można wziąć do ręki”….. pamięć jest ulotna i selektywna, za kilka lat będziemy pamiętać nasze wesele tak, jak pokazał je Rafał. Cieszy nas to bardzo, bo, jak na wspaniałego fotografa przystało, pokazał ten szczególny dla nas dzień bez efektów specjalnych, a jednocześnie niezwykle wyjątkowo.
Rafał jest prawdziwym profesjonalistą. Niewidoczny, dyskretny, a jednocześnie wszystko widzi i utrwala to, co najważniejsze – emocje, ulotne ale kluczowe momenty. Jeśli chcecie mieć niezwykłą pamiątkę, która do końca życia będzie przypominać o najpiękniejszych chwilach życia – zadzwońcie do Rafała!

Ola i Grześ

Kasia i Adam

Krótko: LEPSZEGO OD RAFAŁA FOTOGRAFA NIE ZNAJDZIECIE! – mówimy Wam to my- Qlki 🙂
Udało się mu uchwycić nas takich, jakimi jesteśmy na co dzień, sami nie nadążamy za swoimi pomysłami, a jemu się udało, zresztą zdjęcia mówią same za siebie! 100% satysfakcji i zadowolenia, wszystko wyszło tak, jak chcieliśmy, a nawet lepiej… Rafał chyba nie zna słowa „NIE”, nic dla niego nie jest niemożliwie, dla nas „wystąpił” w slipkach hehe, pokonał swój lęk… wysokości i jeszcze dostaliśmy od niego zicherki, to się nazywa poświęcenie! Jeszcze raz dziękujemy za wszystko, a przede wszystkim za cierpliwość i życzymy wszystkiego dobrego! Qlki ze Śląska
Ania i Rafał

Kasia i Adam

'The beauty is in the eye of beholder’ . piękno jest w oku patrzącego. Słowa te nabierają pełnego znaczenia dopiero w połączeniu z obrazem. Na ten zaś, składają się nasze fotografie ślubne wykonane przez Rafała. Bijąca od nich gama uczuć i emocji zdaje się być niemal namacalna. Uśmiechy i łzy są tak szczerze i przejrzyste, jak krople źródlanej wody . Zaklęte w zdjęciach pozostają nie tylko wspaniałą pamiątką ale i swoistym dziełem sztuki. Wielokrotnie oglądane, za każdym razem na nowo budzą wspomnienia i uczucia, przywołują znajome zapachy i melodię słów wypowiadanych włanie wtedy. Taki sposób fotografowania jest charakterystyczny dla Rafała. Wszechobecna radość i szczęście, połączone z paletą żywych i ostrych barw doskonale ze sobą współgrają. Umiejętność wychwycenia najdrobniejszych gestów i szczegółów,niemalże niewidocznych dla innych. Na pierwszy rzut oka widać, że jest pasjonatą.

Długo szukałam fotografa i jest coś, co z całą pewnością mogę powiedzieć . było warto!
Asia i Michał

Kasia i Adam

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic, w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.” – Don McCullin
Rafał jest genialny w tym co robi. Otrzymaliśmy od niego najcudowniejszą pamiątkę w postaci zdjęć, które przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.
Wzruszamy się do dziś, zresztą tak jak każdy kto je ogląda.

Jeszcze raz bardzo Ci dziękujemy.
Beata i Paweł

Kasia i Adam

Właśnie odkryłam, że na blogu są już Nasze zdjęcia, moje i Wojtka. Wzruszył mnie tekst Rafała, osoby nam zupełnie obcej do dnia wesela, a jakże bliskiej w trakcie jego trwania i po nim, rozanieliły mnie zdjęcia. Niesamowite uczucie przeżyć to wszystko jeszcze raz, teraz już ciut spokojniej, choć ciągle w wszechogarniającej euforii, za to z większa uwagą na detale. Totalny zachwyt. Musiałabym być co najmniej Leśmianem, by ubrać w słowa to, co czuję i to jaki talent posiada Rafał. Talent to uchwycenia tych właściwych momentów, geniusz techniki i niemożliwą wprost dyskrecję fotografowania. Niby Go nie było, a jednak każda cenna nam chwila została zatrzymana i wraca do Nas ubrana w wysublimowaną, wyrafinowaną, elegancką fotografię. Bezcenne…
Agnieszka i Wojtek

Kasia i Adam

Drogi fotografie!
Nie ma słów, którymi dałoby się opisać jak ważny był dla nas ten dzień.
Tobie udało się uchwycić to coś co jest między mną a Damianem – miłość, przyjaźń, zaufanie i szaleństwo. Myślę, że nie tylko my potrafimy to dostrzec.
Zdaję sobie sprawę, że na początku się stresowałeś 🙂 cieszę się, że był to motywujący stresik :] bo zdjęcia są właśnie takie o jakich po cichu między sobą rozmawialiśmy.
DZIĘĘ – KUUU – JEEE – MYYY
Karolina i Damian

Kasia i Adam

Naszym pierwszym krokiem w przygotowaniach przedślubnych był wybór fotografa, od razu wiedzieliśmy kogo chcemy i nikogo innego nie braliśmy pod uwagę 😉
Jakoś podświadomie czuliśmy, iż jest to jeden z najważniejszych elementów aby ten jedyny wyjątkowy dzień był w stu procentach udany…nie myliliśmy się!
Dobry fotograf slubny to połowa sukcesu, wyjątkowy fotograf sluby to pełen sukces!
Rafał jest bez wątpienia wyjątkowym fotografem z głową pełną nowych pomysłów….wychwytywał każde ciekawe zdarzenie, był wszędzie gdzie się coś działo i tak jak się spodziewaliśmy, po obejrzeniu wielce wyczekiwanych zdjęć, stwierdziliśmy iż to najpiękniejsza pamiątka jaką tylko mogliśmy mieć…Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy!! 🙂
Magdalena i Marcin

Kasia i Adam

Przede wszystkim jeszcze raz chcieliśmy podziękować Rafałowi za wspaniała atmosferę podczas sesji, za spełnienie w 100% naszych oczekiwań dotyczących albumu ślubnego oraz prezentacji. Po tym wydarzeniu stwierdzamy, iż Rafał jest jednym z tych fotografów, który nawet w pozornie prostym zdjeciu potrafi uchwycić to „coś” co sprawia, że staje się ono wyjątkowe . Nie ważne kto i gdzie będzie korzystał z jego usług gwarantujemy, że tego nie zapomni i na pewno będzie usatysfakcjonowany. Serdecznie polecamy Rafała jako fotografa ślubnego. Znajomi na pewno będą Wam zazdrościć !!! Jednym słowem Profesjonalna fotografia slubna Katowice
Gosia i Grzesiek

Kasia i Adam

Nasz ślub i wesele pełne były przykrych niespodzianek. Na szczęście mieliśmy przy boku wspaniałego Fotografa, który nie tylko sprawił, że na zdjęciach wszystko wygląda przepięknie, to jeszcze był dla Nas podporą w ten szczególny dla Nas dzień. Serdecznie dziękujemy za wszystko, co Pan, Panie Rafale dla Nas zrobił. Pozdrawiamy!!!
Ewelina i Ernest

Kasia i Adam
Jeżeli chcecie powitać na swoim weselu najlepszego fotografa ślubnego, cechującego się doskonałym zmysłem artystycznym i kunsztem wypracowanym latami doświadczenia, to oferta Rafała kierowana jest bezpośrednio właśnie do Was. W fotografii ślubnej nie ma sobie równych.
Jeżeli chcesz, by na Twoim weselu pojawił się dobry fotograf ślubny, nie zwlekaj z wyborem. Rafał Podstawny zapewni Ci kompleksowy reportaż ślubny.
Lata doświadczenia w zawodzie pozwoliły Rafałowi wypracować własny, oryginalny styl, z którego zasłynął nie tylko w Częstochowie, ale i w innych miastach Polski. Potrafi na fotografii oddać cały majestat i powagę tego niecodziennego wydarzenia jakim jest ślub, jednocześnie czyniąc to z niezwykłą finezją, zawsze wplatając w swe dzieła subtelny powiew miłości i euforii unoszącej się w powietrzu. To jest właśnie to, co sprawia, że tworzona fotografia ślubna przez niego jest nie tylko relacją z wydarzenia, ale najwyższej jakości sztuką
Nie jest sztuką zrobić zdjęcie – sztuką jest zrobić sztukę z fotografii. To jest motto Rafała. Fotografią ślubną zajmuje się już od wielu lat i ma na swoim koncie setki zadowolonych, młodych par – nie tylko w Katowicach, ale i w wielu innych, polskich miastach, do których i My teraz się zaliczamy. A jak wiadomo, nie jest łatwo znaleźć dobrego fotografa ślubnego. Musi się on cechować niezrównanym profesjonalizmem, tak w zakresie samego uwieczniania tej jakże magicznej chwili, jak i w zakresie odpowiedniego podejścia do klienta. Nasze zdjęcia ślubne chwalono niejednokrotnie za to, jak kunsztownie potrafią połączyć podniosłość uroczystości ślubnej i majestat weselnej zabawy, z atmosferą wszechogarniającej miłości, radości i wzruszenia. Dzięki nieposkromionemu zaangażowaniu w tworzenie jak najpiękniejszych i jak najdokładniejszych relacji i reportaży ślubnych, z twarzy wszystkich zgromadzonych – rodziny, przyjaciół, a przede wszystkim z twarzy pary młodej – można przeczytać wszystkie towarzyszące nam emocje, niczym z otwartej księgi. Radość, miłość, euforia, szczęście, ekstaza…

Fotografia ślubna w plenerze Katowice najwyższej jakości. Zdjecia slubne katowice, fotograf ślubny Śląsk, fotograf ślubny sosnowiec, fotografia slubna katowice, fotograf na ślub Katowice zaprasza.


Działam na terenie Śląska: Katowic, Częstochowa, Bełchatów. Zapraszamy do kontaktu. Fotografia slubna. Fotograf ślubny i weselny. Fotograf na wesele. Fotografia ślubna Katowice, zdjecia ślubne i weselne. fotograf ślubny i weselny śląsk Zdjecia slubne katowice. Fotograf slubny katowice. Zdjecia slubne katowice. Belchatow. Czestochowa. Fotograf slask. Krakow.